Sahrayıcedit Sürücü Kursu | Eğitimsiz Ehliyet Olmaz

Ehliyet Alma Süreci

Ehliyet Alma Süreci

1.ADIM EVRAKLAR:
Sürücü Kursumuza Kayıt İçin Nüfüs Cüzdan Fotokopiniz Yeterli Daha Sonra :2 Adet Fotoğraf ( 5X 6 Ebadında Biometrik ) / Sağlık Raporu / Öğrenim durumunu gösterir belge.

2.ADIM: İlk 3 Hafta Yazılı Sınavından Önce Trafik ve Çevre, Motor Araç Tekniği, İlkyardım Dersleri Akşam saat:18.30 ile 20.00 arası Hafta Sonu saat:11.00 ile 14.00 arası Sınavlarda çıkacak 50 soru ve Trafiğe çıktıklarında başarılı olabilmeleri için adaylarımız hazırlanırlar.
Artık adaylarımız Akan trafikte Araç kullanmayı öğrenmeye hazırdırlar.

3.ADIM: Artık Direksiyon Eğitimi İçin Hazırsınız: Direksiyon Eğitimi İçin mutlaka randevu alınır. Randevusuz ders yapılmaz.Dersler Bire bir yapılır. Her ders 45 dakika araç içi 15 dakika araç dışı 45 dakika yine araç içi şeklinde uygulanmaktadır.

4.ADIM: YAZILI(TEST)SINAVIDIR.SINAV 50 ADET SORU OLMAKTADIR.
Geçme Notu:70 dir,En az 70 ve üstü puan almak Gerekir.
DİREKSİYON SINAVLARI KADIKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YENİ SALI PAZARI MEVKİİ NDE YAPILACAKTIR.
HANGİ ADAY NE ZAMAN HANGİ SAAT TE GİRECEĞİ KURSUMUZDAN ÖĞRENİLECEKTİR.
ADAYLAR HER İKİ SINAVDADA MUTLAKA KURSDAN ALACAKLARI SINAV GİRİŞ KARTI VE NÜFÜS CÜZDAN LARI İLE BİRLİKTE SINAVA ALINACAKLARDIR.

5.ADIM: Kursumuzun Sertifikalarınızı Milli Eğitim Müdürlüğüne inceletip İmzalattıktan sonra Trafik şube Müdürlüğüne Götüreceğiniz Dosyanızı Eksiksiz olarak hazırlayarak Sizlere Teslim edecektir.
1-Ehliyet sertifikalarına göre ehliyet harçlarını Halk Bankasına, Ziraat veya Vakıfbanka yatırmak ve dekontu dosyaya ilave etmek.
2-Trafik şube müdürlüğünden randevu almak https://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/ İYİ GÜNLERDE KULLANIN...........